Aynı tarla, aynı düzenek, üçüncü vaka

Kızıltepe ilçesi kırsal Doyuran Mahallesi Konuk Mezrası’nda, Cavit ve Metin Ateş kardeşlere ait buğday tarlasında, dün gece, henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

İhbarla bölgeye itfaiye ve jandarma ekipleri sevk edildi. Rüzgarın da etkisiyle yayılan alevler, köylülerin yardımıyla kontrol altına alınıp söndürüldü. 50 dönüm buğday ekili alanın küle döndüğü yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

Bu arada, yangından yaklaşık 25 gün önce, 13 Mayıs’ta da buğday tarlasına gece yarısından sonra gelen kimliği belirsiz kişiler, gece bekçisini dövüp bağlayarak etkisiz hale getirdi.

Daha sonra 2 traktör, tarımsal sulamaya enerji sağlayan 2 elektrik trafosu ve çok sayıda sulama borusu ile malzemeleri ateşe veren şüpheliler kaçtı.

Geçen yıl 13 Haziran’da da yine Ateş kardeşlere ait aynı buğday tarlasında çıkan, 50 dönüm alanın zarar gördüğü yangının ardından yapılan incelemede, 3’ü yanan 4 mercek düzeneği tespit edilmişti.

Ekipler, ‘tarla’ nedeniyle husumet olabileceği değerlendirilen şüpheli veya şüphelilerle ilgili incelemelerini sürdürüyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x