Ampute Futbol Kadın Milli Takımı için ilk adım atıldı

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu, Türk spor tarihinde yeni bir dönemin kapılarını aralıyor. Ampute Futbol Kadın Milli Takımı’nın oluşturulması için atılan ilk adım, Alpaslan Erkoç başkanlığında gerçekleşiyor. Federasyon, milli takımın kurulması için depremzede vatandaşlar arasında yapılan seçmeler sonucunda dört sporcuyu Belçika’da düzenlenen kampa gönderdi.

Deprem bölgesinde titiz taramalar yapıldıktan sonra, Türkiye’nin gururu olacak dört genç kadın sporcu Büşra Sarıgüzel, Beyza Bolat, Aliye Dinç ve Öznur Duran, milli takımın ilk oyuncuları olarak seçildiler. Bu sporcular, Belçika Futbol Federasyonu ve Avrupa Ampute Futbol Federasyonu’nun ortaklığıyla düzenlenen “Ampute Futbol Kadın Gelişim Kampı”na katıldılar. 8-10 Mart tarihleri arasında Belçika’nın Gent şehrinde düzenlenen kamp, sporculara 3 gün boyunca yoğun eğitim ve deneyim fırsatı sundu.

Kampın sona ermesinin ardından Türkiye’ye dönen sporcular, federasyon başkanı Alpaslan Erkoç’a bu eşsiz fırsatı sağladığı için teşekkür etti. Aynı zamanda, Kadın Milli Takımı’nın ilk oyuncuları olmaktan büyük gurur duyduklarını ifade ettiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x