Bilgin’den emekli personele vefa

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, emekli Belediye personeli ile bir araya geldi.

Sivas Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen emekli çalışanlara yönelik vefa buluşmaları devam ediyor. İlki 2019 yılında gerçekleştirilen ve pandemi süreci ile geçtiğimiz yıl yaşanan deprem felaketi nedeniyle kesintiye uğrayan vefa buluşmaları tekrar başladı.

Görev yaptığı süreçte emekli olan belediye çalışanları ile bir araya gelen Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, hizmetleri için emekli personele teşekkür etti.

Programda Belediye Müfettişliğinden emekli olan Mahir Pekşen, “40 seneden fazla süren hizmetimde bütün belediye başkanlarından memnunum inşallah onlar da bizlerden memnundur. Hilmi beyle de olan münasebetlerimiz gayet iyiydi. Kendisine yeni dönemde de yürekten başarılar diliyorum. Sivas’ın bu vesile ile kazanacağını hizmetlerin artan bir şekilde devam edeceğini de düşünüyorum. Allah yolunu açık etsin. Belediyecilik kolay bir iş değildir. İnsanların doğuşundan ölümüne kadar, suyundan çöpüne kadar her şeyinden Belediye Başkanı sorumludur. Personel de bu bütün sorumlulukları ucundan kıyısından kendi üzerinde hisseder, hissetmesi de lazım. Çünkü belediyecilik beraber çalışmanın ürünüdür” şeklinde konuştu.

Emekli işçi Ömer Şahin ise “Sivas Belediyesi Makine İkmal Müdürlüğü’nde 32 yıl çalıştım. Bütün emekli arkadaşlarıma belediyemize verdikleri katkıdan ve emeklerinden dolayı teşekkür ederim. Sayın Belediye Başkanım bir seçime gidiyor, başarılar diliyorum” ifadesini kullandı.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin “5 yıl seçimle geliyoruz. İşte 2 dönem, 3 dönem belki… Çok çok eskilerden uzun süre yapanlar var ama özellikle 1980 yılından sonra belediye de en az görev yapanlar belediye başkanlarıdır. Belediyecilik ve Belediye Başkanlığı cidden kutsal bir görevdir. Doğduğumuz, doyduğumuz, bizi biz yapan şehrimize, eşimize, dostumuza Rabbim hizmet etme şansı veriyor. Emekli oldunuz, çalıştınız 15 yıl, 20 yıl, 30 yıl ve hatta 40 yılı dolduran büyüklerimiz var. 40 yıl boyunca bir ömür bu şehre hizmet ederek ve bu hizmetin karşılığını da helal, alnınızın teriyle rızkınızı temin ederek bir görev yaptınız ve emekli oldunuz. Aslında hizmet ettiğimiz şehir değil, kendimize hizmet ediyoruz. Eğer birileri bu şehirde ‘Sivas temiz bir şehir’ diyorsa bunu başaran bu ekip. ‘Bu şehirde güzel işler oluyor’ diyorsa yine bunu başaran burada çalışan, emekli olan ekip. ‘Bu şehirde güzel eserler, güzel yollar, güzel parklar güzel bahçeler, güzel belediyecilik örnekleri yapılıyor’ diyorsa aslında bu Belediye Başkanını belki temsil ediyor ama Belediye Başkanının şahsında söylenen her söz Sivas Belediyesi’nde çalışan bugün itibariyle yaklaşık 2500 kişinin bir başarısıdır” dedi.

Başkan Bilgin, “Bizler Belediye Başkanı olarak sizlere güvenerek, ekibe güvenerek ekibimizle birlikte hareket ederek şehirde güzel işler yapmaya gayret ediyoruz. Aslında şehir Belediye Başkanının şahsında belediyecilere emanettir. Biz bu emanete sahip çıkıp emaneti daha iyi bir noktaya götürebilirsek, görevimiz bittiği zaman sizler emekli oluyorsunuz bizlerin görev süresi bittikten sonra tamamlıyoruz. O zaman kendimizi başarılı addediyoruz, başarılı görmemiz lazım.

Yıllarca bu şehre belediyeci olarak hizmet eden ve yasal olarak emeklilik şartlarını doldurmaları nedeniyle görevleri biten hemşehrilerimizi, mesai arkadaşlarımızı unutmadığımızı göstermek, onlarla gönül bağımızın vefa bağımızın devam ettiğini göstermek amacıyla sizlerle bir araya geldik. Bu şehre katmış olduğunuz değerden, bu şehir adına ortaya koyduğunuz iradeden ve hizmetlerden dolayı sizlere teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x