Riot’un dövüş oyunu 2XKO olarak adlandırıldı

Oyun dünyasının önde gelen isimlerinden biri olan Riot Games, bu yeni başlığıyla dövüş oyunu tutkunlarını heyecanlandırmayı başarıyor. “2XKO” adı, oyunun çarpıcı grafikleri ve yenilikçi oynanış mekanikleriyle nasıl bir adrenalin fırtınası sunacağının ipuçlarını veriyor. Oyuncular, bu yeni oyunla kendilerini gerçek zamanlı dövüşlerin içinde bulacak ve stratejik düşünme yeteneklerini en üst düzeye çıkarmaları gerekecek.

Son birkaç ay, Mortal Kombat 1, Street Fighter 6 ve Tekken 8 gibi oyunlarla dövüş oyunları açısından oldukça hareketli geçti. Ancak kulislerde bekleyen başka bir büyük oyuncu daha var: Riot, arenaya girmeye hazırlanıyor. Yayıncı, 2019’da duyurduğu League of Legends yan ürünü olan Project L hakkında bir güncelleme sağladı. Dövüş oyunu artık resmi bir isme sahip: 2XKO.

Açık konuşmak gerekirse, bu pek hoş bir isim değil. Dilimize pek yatkın bir ad değil. Riot’un duyurusunu yaptığı bir YouTube videosunu yorumlayan bazı kişiler, “Double KO” isminin daha iyi olacağını öne sürdü. Bu görüşe katılmamak zor.

2XKO’nun ismi, oyunun formatından geliyor. 2’ye 2 etiket bazlı bir dövüş oyunu olan 2XKO, Marvel vs. Capcom serisi tarafından popüler hale getirilen bir fikri ödünç alıyor. Solo oynayabilir veya güzel bir dokunuşla, bir arkadaşınızı etiket partneri olarak işe alıp başka bir ikiliyle mücadele edebilirsiniz. Riot, 2XKO’nun oyuncuların atlamalarına yardımcı olmak için basitleştirilmiş kontroller ve mekaniklere sahip olacağını, ancak “yüksek seviyede derinlik ve ustalık” olacağını belirtiyor.

Oynanış teaser’ında, 2XKO oldukça sağlam görünüyor. Riot’un marka seviyesindeki cilasıyla pürüzsüz animasyonlara ve LoL karakterlerinin her biri için dikkat çekici, ayırt edici görünümlere sahip gibi görünüyor. İsim konusunda başarısız olduklarından bahsedilebilir

Riot, 2XKO’yu 2025’te PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X/S’de yayınlamayı planlıyor. Diğer çadır direği başlıkları gibi, 2XKO da ücretsiz oynanabilecek bir oyun olacak.

Yayıncı, bu yıl boyunca dövüş oyunu etkinliklerinde demolar kurmayı planlıyor, ilk durak Nisan ayında Evo Japan. Riot ayrıca evde oynama testleri yapmayı ve oyunun web sitesinde kayıt olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x